ŽIVÝ PROSTOR
V ŽIVÉ KAVÁRNĚ


Multifunkční prostor za kavárnou.

V zadu za naší kavárnou naleznete prostor vhodný pro naše „živé akce“.
Od září probíhají pravidelné kurzy jógy, caopeiry, tai-chi, tance a jamovací večery.
V prostoru rovněž probíhají semináře, workshopy, hudební akce a koncerty.
Jeho atmosféru budou dokreslovat pravidelné výstavy.

25
míst na cvičení
0
schodů
1
velké zrcadlo
10
didgeridoo

PŘIJĎTE SI ZACVIČIT

7h7h308h8h309h9h3010h10h3011h11h3012h12h3013h13h3014h14h3015h15h3016h16h3017h17h3018h18h3019h19h3020h20h30
Po
Út
St
Čchi Kung s Františkem
Čt
Om Chanting
So
Ne

Jóga

Hatha Flow s Blankou

Moje první setkání s jógou se odehrálo už na základní škole, kdy jsem si při pravidelných návštěvách knihovny vyhlídla jógovou knihu, podle které jsem se učila jednoduché ásany i očistné techniky, aniž bych pořádně věděla co dělám. O pár let později jsem se dostala na první hodiny jógy. Stylů jsem v průběhu let vystřídala několik. Od Systému jógy v denním životě až po dynamickou Ashtangu Vinyasu.
Nyní jsem se usídlila v Hatha józe s občasnou ashtangovou inspirací na vlnách flow. Při jógové praxi je pro mě vždy nejdůležitější snaha o udržení pozornosti uvnitř sebe a naslouchání svému tělu.

Jógou jsem se začala více zabývat před pár lety, nejprve jsem studovala v Praze, poté v Indii. Jóga je pro mě životní cesta, proto v samostudiu stále pokračuji.

Každé úterý od 18h

otevřená lekce

1,5h – 150Kč

začínáme 5. září

Jóga a Spiraldynamik®

Cvičení je přizpůsobeno specifickým podmínkám prostředí a především zdatnosti dané skupiny. Vždy je možno vystavět cvičení jednotlivých pozic na různých úrovních náročnosti, takže si zacvičí každý, začátečník i pokročilý.

Hanka Nosková

Osobně jsem se s cvičením jógy poprvé setkala před třiceti šesti lety. Od té doby se pro mne jóga stala celoživotním zájmem a cestou pro zlepšování fyzické i duševní kondice, ale především cesta k poznávání sebe sama.

Do cvičení jógy, vycházejícího z Ashtanga Vinyasa Yogy aplikuji koncept Spiraldynamik®, který se zabývá správným držením a koordinací pohybového aparátu se zaměřením na uvědomování si 3D hybnosti a odstraňování špatných tělesných stereotypů nahrazením novými správnými. Cvičební hodiny jsou kombinací dynamických i statických pozic.

Součástí cvičení je synchronizované propojení pohybu s dechem, prohlubování dechu pomocí dechových technik a hlubší poznávání svého vnitřního prostředí. Závěrem je uvedení do relaxačních a meditačních technik, které regenerují organismus.

Dosažené vzdělání v oblasti jógy:

  • Jóga I. stupně FTVS Univerzity Karlovy,
  • UK Filozofická fakulta – Jógová filozofie a etika.
  • Spiraldynamik® Basic, Intermediate I a Intermediate II – Akademie AG, Zürich (škola pro fyzioterapeuty a učitele pohybu)  a další specializované kurzy (S. Oetterli, E.Hager)
  • Půlroční asistence u Evy Hager Salzburg Spiraldynamik®
  • Advanced Spiraldynamik®- Akademie AG, Zurich
  • Adjustment Clinic Ashtanga Vinyasa Yoga (s Nancy Gilgoff)
  • Pobyt v Indii v ašrámu Šrí Ramana Maháršího v Tirruvanamalai
  • Celá řada workshopů s domácími a zahraničními lektory týkajících se nejrůznějších směrů jógy, hathajóga, Feldenkreisova metoda, Iyengar jóga, hormonální jóga, fasciální jóga…

Co se týče filozofie jógy, inspiroval mě nejvíce R. Skarnitzl 

Každé úterý od 8h

Od 12.9. lekce 1,5h – 180 Kč

Začínáme 12. září

Jantrajóga – tibetská jóga pohybu – s Fijalkou

patří mezi nejstarší známé systémy jógy. Je to hluboce propracovaná metoda pohybu a dýchání, která byla uchována ve své původní podobě z 8.st.

Jantrajóga zahrnuje pohyby těla a pozice, které jsou propojeny s vědomým dýcháním. To napomáhá koordinaci a harmonizaci životní energie, čímž se mysl může uvolnit a spočinout ve své přirozené rovnováze.

Jantra zahrnuje velké spektrum pohybů, a tak ji může provádět každý. Je to znamenitá metoda k dosažení optimálního zdraví, uvolnění a rovnováhy.

Fijalka Sable Turzíková se narodila 25.5.1978. Od roku 2000, kdy se poprvé setkala s mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu, následuje jeho učení a věnuje se jantrajóze. V roce 2010 se pak s pověřením Čhögjala Namkhai Norbu stala instruktorkou jantrajógy I. úrovně a II. úrovně v roce 2016. V roce 2014 pak také instruktorkou kurzů Harmonického dýchání a kumar kumari (jantrajógy pro děti).
Mimo jiné vystudovala psychologii a školu shiatsu.

Každý čvrtek od 16h

Kurz s možností jednotlivých lekcí bude probíhat od 5.10. do 7.12. 2017
10 lekcí za 1500 Kč
jednotlivý vstup 200Kč za 1,5h

Ukázková hodina zdarma 30. září od 10:30

Jóga pro rodiče s dětmi

Pro všechny, kteří se chtějí naučit jógové meditaci nerušené dětským dováděním. Pokusíme se zapojit ratolesti do naší praxe a užít si to společně.

Ke společné jógové hře vás budou inspirovat Jamnotri a Kashi

Každou středu od 9.30h

Lekce 1h – 150 Kč

Začínáme již 4.10.

Hatha jóga ~ vývojová kineziologie(zapojení správnych svalových řetězců) ~ obnovení vnitřního stabilizačního systému ~ meditace zazen

Doslova ladime telicka a hlavicky do zdravi a pohodicky. Zbav se nadbytecneho. Najdi svuj stred a uvolni se. Cesta vzdy zacina prvnim krokem. Techniky jsou postupne „klidne“ a „jemne“. Neni treba predchozich zkusenosti. Avsak nemysli, ze cesta je bezbolestna.

Hodinou provazi Martin Louda, ktery se venuje cviceni nejen tela/mysli po dobu 29let. Vyuziva zkusenosti, ktere se naucil a uci od svych ucitelu s dlouhodobou praxi a to: jogova terapie, vyvojova kineziologie, chanoveho budhismu, tradicni cinske mediciny, tai chi chuan a fitness. Techniky cviceni vytvari komplexni soubor, tak, aby oslovily vsechny kouty naseho byti na ceste k vnitrnimu klidu a zdravi. Predava sve zkusenosti od roku 2000, tez v zahranici.

Středy od 18.45 ~ 20.00
Cena 200,-
Otevřená lekce
Začínáme 1.11.

Smyslem jógaVánku je vytvoření volného toku energie a to nám usnadní zaměření pozornosti do vlastního nitra. Vytvořenou energii poté můžeme nasměrovat do těla a léčit tak jeho neduhy. S jógaVánkem budeme hledat rovnováhu a probouzet jemnou energii. Využívat její sílu, aby vedla provedení ásan zevnitř a učinila tak z jógové praxe tvůrčí proces.
JógaVánek nás provází pestrou škálou ásan, statických pozic a tělesných pohybů. Doplníme tak potřebné prokrvení oslabeným částem těla, a tím pomůžeme k odplavení toxických látek. Budeme společně dbát na správné držení těla. Lekce je vedena tak, aby byla přínosem každému, i bez předchozí zkušenosti.
První lekce: Čtvrtek 7. 12. 2017 od 8:00 h

Naše lektorky jógy

Blanka Bhava

Fijalka

Martin Louda


Tai Chi a Čchi Kung

Tai Chi Chuan (Tchaj ťi Quan) čti tchaj ťi čchuan je starodávný styl bojového umění pocházející z Číny. Kromě svých bojových aspektů je Tchaj ťi známo svými unikátními zdravotními účinky, mající své kořeny v tradiční čínské medicíně.

Pomalé a jemné pohyby, které se v Tchaj ťi provádějí, vedou k uvolnění jak svalstva, tak i psychického napětí.

Zároveň je to takzvaný měkký styl bojového umění využívající hlavně sílu protivníka a principy jin-jang.

Cvičení Tchaj ťi je vhodné pro všechny věkové kategorie a každému má co dát. Od pevného zdraví až po umění sebeobrany, filozofii nebo životní cestu.

Naše škola kung-fu Tchaj ti chuan je spojena s linií Mistra Yang Sau-chunga, a to přes jeho dceru Yang Ma-lee, narozenou v roce 1951, která vyučuje kompletní systém Tai chi tak, jak jí byl předán otcem, své tři přímé žáky – Johna Conroye (USA, Rhode Island, www.ritaichi.com), Jima Uglowa (Velká Británie, Londýn, www.taichi.co.uk ) a Joe Balthazara (USA, Passadena, www.cataichi.com).

Lekce povede vedoucí školy Tai chi Praha Ing. Josef Čulák,
žák Mgr. Zdeňka Kurfürsta a žák Jima Uglowa (od 2006).

Při výuce Tchaj ťi dodržujeme přesně systém, který je nám předáván, bez jakékoliv změny a úpravy. Výuka je založena na přímém ústním předávání mezi učitelem a žákem. Informace o Tai chi rodiny Yang nenajdete v knihách ani na videokazetách, protože cílem není komerční rozšíření a rozmělnění, ale přesná a kompletní výuka.

Naše tréninky Tai chi jsou aktuálně zaměřeny především na začátečníky.

Každé pondělí od 9:30h 
1,5 h za 150 Kč

Začínáme 2. října

Kurz TAI-ČI nově v Živé kavárně  vede Jiřina Pavlíková, cvičitelka 2.třídy. Lekce tai-či vedu od roku 2005.

Tai-či patří do skupiny bojových umění, kde  pracuje hlavně s energetickými drahami v těle a ovlivňuje tak naše zdraví a společně s vědomým dýcháním působí na psychiku. Vše se děje po zvládnutí a pochopení základních principů a  pohybových dovedností .

Kurz je otevřen pro začátečníky i pokročilé bez ohledu na věk a fyzickou kondici. Pro ty, kteří jsou ochotni na sobě pracovat.

Každé pondělí od 19h
90.min/120Kč –kurzovné hrazeno pololetně.

Začínáme 18. září

Čchi Kung – psychosomatická cvičení dle tradice,
Pohybových Forem Světových Filosofií a QiiQClinic

provází pan František, Filosof v Pohybu
http://filosofvpohybu-cz.webnode.cz/o-nas/

150Kč za 1,5h


Capoiera, tanec, hudba

Pondělky od 18h

Kurz 4 lekce x 1h – 350 Kč

Nábor  probíhá celé září

Pondělky od 16h
1,5 h – 150 Kč

Zájemci nechť se hlásí na email: opavsky@gmail.com

Začínáme až se přihlásí dostatečný počet zájemců.

Hoop dance s Míšou

Hooping jsem potkala v momentě, kdy jsem se snažila najít pro sebe co nejdostupnější pohybový vitamín, který mě vytvaruje ženské křivky, naučí ladnosti a zároveň vyživí mou ženskou duši.

Mým osobním posláním je přiblížit ženám přirozený a bezpečný pohyb, kterým se dopracují k vysněnému lepšímu tělu, aniž by se k tomu musely přemlouvat. Pohyb přinášející radost, úsměv a barvy. Pohyb, který bude 100 % dostupný a po ruce, bez dalších nákladů, protože s obručí se dá v pohodě kroužit doma 😊

Lekce hoopingu jsou kombinované –  část je trochu fitness kroužení (pro postavičku jako lusk) a taneční část (pro vašeho kreativní duši), kdy učím hula hoop triky a inspiruji vás k různým kombinacím jednotlivých triků do hudby.

otevřená lekce – rezervace je nutná na email: michala@krouzimekrasnime.cz nebo 773 579 513 (hooping je prostorově náročnější, po první lekci uvidíme, kolik hooperek prostor pojme)

Středy od 17.30h (kromě 25.10.)

1 h – 130Kč (obruče k zapůjčení jsou zdarma)

Začínáme 27.9. První lekce je zdarma

Pravidelné jamování s akustickými nástroji, zpěvem a tancem.
vstupné dobrovolnéZavolejte, napište, nebo raději rovnou přijďte 🙂

Kdy máme otevřeno:

po – pá 8:00 – 20:00

so – ne 10:00 – 18:00


+420 777 500 798
info@zivakavarna.cz


Výpadová 1676/4a
Praha – Radotín


V klidu u nás
zaparkujete.


Vítaný je i váš
bajk či skejt.