Pravidelná lekce TABATY s ambasádorem Spartan Race

Pravidelná lekce TABATY s ambasádorem Spartan Race
02 Dub 2019

Nudí vás klasický trénink a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Co takhle dát vašim svalům trochu šok? Dnes si ukážeme, jak zlepšit výkonnost a fyzičku ve velmi krátkém čase.

Ano, dnes to bude hlavně o čase.  Budete muset máknout. Možná někteří z vás o cvičení Tabata slyšeli. A někteří to slyšíte poprvé. Tabata je neobvyklý způsob tréninku, který je určen spíše pro pokročilé sportovce.

Tabata je velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň – získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky.

Jedná se o předchůdce dnešního HIIT tréninku.

Tento druh cvičení vyvinul japonský lékař Izumi Tabata v roce 1996 v Národním ústavu Fitness a sport v Tokiu. Se svými spolupracovníky poukázal na vysokou účinnost této metody. Je jednoduchá, ale zároveň neuvěřitelně těžká.

Jeden cvik na svalovou partii se skládá z osmi sérií. Klíčové je časování. Každou sérii cvičíme 20 vteřin a následuje pouhých 20 vteřin odpočinku.

Celé to tedy vypadá takto:

  • 20 sekund cvičíte co nejvíce opakování (tolik, kolik dokážete)
  • následuje odpočinek 20 sekund
  • krok 1 a 2 opakujte ještě sedmkrát

Během 4 minut máte hotovo.

Důležité u Tabaty je makat na 100 % a dodržovat intervaly 20 sekund cvičení a 20 sekund odpočinku. Nezapomeňte zvolit přiměřenou zátěž tak, abyste odpadli vyčerpáním až při osmé sérii.

A po tréninku si dáte u nás výborný proteínový Shake z konopních semínek 🙂 /za zvýhodněnou cenu/ – cena tréninku – 150kč – cena shake 65kč. Celý balíček 160Kč

Robert

 

Share